مطالب و اخبار

برتری های عمل جراحی لیپوماتیک

برتری های عمل جراحی لیپوماتیک

برتری های عمل جراحی لیپوماتیک

تفاوت و برتری لیپوماتیک با لیپولیز در چیست ؟

در لیزرلیپولیز بافت چربی خارج شده از بدن فرد مانند بافت خارج شده در روش لیپوماتیک بصورت مایع توسط متخصص خارج گشته با این تفاوت که چربی خارج شده در روش لیزر لیپولیز بدلیل حرارت دیدن و تخریب بافت سلول چربی با لیزر ،ذوب شده و قابل استفاده نمی باشد و باید دور ریخته شود،اما چربی خارج شده توسط لیپوماتیک بدلیل آسیب ندیدن سلول هاب چربی برای تزریق در نواحی مختلف بدن از جمله صورت،سینه،بکینی،باسن و سایر نقاط بدن مناسب می باشد.

تفاوت و برتری لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن در چیست؟

لیپوماتیک به دلیل تخلیه چربی از زیر پوست به کمک امواج اینفراسونیک باعث سفتی پوست نسبت به روش لیپوساکشن قدیمی می شود و از افتادگی پوست جلوگیری می شود .حتی با استفاده از لیپوماتیک بیمارانی با شکم بسیار بزرگ که کاندید ابدومینوپلاستی هستند می تواند با 2-3 جلسه لیپوماتیک از عمل جراحی خود داری نمایند و نتیجه مورد دلخواه خود را دریافت نمایند.

تفاوت و برتری لیپوماتیک با اولترازد در چیست ؟ 

به دلیل عوارض ناشی از روش اولترازد مانند سوختگی ، نکروز،ناهمواری و قلمبه قلمبه شدن پوست و ... ، تقریبا در تمام دنیا این روش کاملا منسوخ شده می باشد . این روش توسط جراح طی بیهوشی کامل انجام می شود.مهارت جراح در این روش تاثیر مستقیم بر روی نتیجه نهایی داشته و اگر جراح توانایی کامل برای انجام کار را نداشته باشد غیر از یکدست نبودن و ناهمواری پوست ممکن است موجب پارگی عروق ، پارگی عضله و بعضا عوارض جبران ناپذیر شود .متاسفانه این روش همچنان در ایران برقرار میباشد و در بعضی از مراکز از آن استفاده می شود.

نکته مهم قبل از انتخاب عمل جراحی لیپوماتیک

در تمامی روش های تخلیه چربی به غیر از لیپوماتیک به دلیل استفاده از حرارت و ضربه امکان این وجود ندارد که بصورت یکنواخت چربی ها از بدن خارج شود اما در لیپوماتیک بدلیل استفاده از امواج اینفراسونیک، پوست لیفت می شود وچربی ها بصوت یکنواخت از بدن خارج می گردندو قابلیت استفاده مجدد را در سایر نقاط بدن به منظور حجم دهی و فرم دهی را دارند.

تاریخ ارسال : 2 بهمن 1398امتیاز دهی به مطلب

    0 نظر

    بیان نظر