مطالب و اخبار

میکرودرم ابریژن و پاک سازی پوست صورت

میکرودرم ابریژن و پاک سازی پوست صورت

میکرودرم ابریژن و پاک سازی پوست صورت

میکرودرم ابریژن چیست؟

در روش میکرودرم ابریژن يا ميکرودرم ابریشن، کل پوست را در معرض تماس با يک ماده معدنی بی ضرر که همان پودر اکسيد آلومینیوم می باشد قرار می دهند که این پودر با داشتن کریستال های ريز باعث می شود که پوست ساییده شده و بافت های مرده از بين رفته و ترمیم پوست فعال گردد.

میکرودرم ابریژن چگونه باعث جوان سازی پوست می گردد؟

با از بين بردن ضخامت پوست منجر به بهتر شدن تبادلات فيزيولوژی پوست و همچنين تحريک کلاژن سازی براي تقويت قوام پوست با تحريک فیبروبلاست ها و شکستن مقاومت پوستی براي همکاری با سایر درمان های دارويی پوستی و موثرتر شدن داروها می شود.

میکرودرم ابریژندر شیراز - پلت کلینیک

میکرودرم ابریژن براي بهبود چه مشکلاتی استفاده می شود؟

1- رفع جای جوش: فرورفتگی های ناشی از جوش ها و جای آکنه، با میکرودرم قابل رفع است. طی جلسات لازم، پوست صاف و کشیده می شود.
 
2- جوان سازی پوست: از این روش در درمان چروک های سطحی و کم عمق پوست می توان استفاده کرد. چندین جلسه درمان در این مورد بکار می رود. فواصل درمان را بر حسب وضعیت بیمار می توان تغییر داد.
چروک های خیلی عمیق با این روش درمان نمیشوند، ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکم تر می شود.
 
3 - لک های پیری یا کبدی: لک های پیری مربوط به نور آفتاب بوده و یا در سنین بالا در پوست های روشن دیده می شوند. این لک ها با میکرودرم ابریژن قابل درمان می باشند.
 
4 - لک های حاملگی: مهم ترین اثر میکرودرم ابریژن، کمرنگ یا محو کردن لک های حاملگی یا ملاسما است، مخصوصا اگر همزمان با آن از داروهای لک بر استفاده شود.
 
5 - جای جوش (اسکار) آبله مرغان: اسکارها نباید زیاد عمیق باشند و معمولا بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن، به چندین جلسه درمان هفتگی نیاز دارد.
 
6 - کوچک کردن منافذ پوستی: منافذ باز پوست یکی از مشکلات عمده در خانم ها می باشد. یکی از راه های درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریژن است.
بعد از چند جلسه درمان به علت بافت سازی و محکم تر شدن پوست، منافذ پوستی نیز کوچک تر می شوند.
 
7 - برطرف کردن تاتو یا خالکوبی: تاتو و خالکوبی های سطحی پوست را می توان با این روش درمان کرد.
 
8 - تمیز کردن پوست و از بین بردن جوش های سرسیاه: برای از بین بردن جوش های سر سیاه که بسیار شایع می باشند نیز می توان از میکرودرم ابریژن استفاده کرد. کاهش جوش های سر سیاه پوست به کم شدن ضایعات جوش‌های غرور جوانی نیز کمک خواهد کرد.
 
9 - درمان ترک های پوستی: در درمان ترک های پوستی در زمان حاملگی یا چاقی و بلوغ نیز می توان از این روش استفاده نمود که البته خیلی خوب به درمان پاسخ نمی دهد.
 
10 - چروک گردن: برای درمان چروک های ناحیه گردن و ضایعات این ناحیه نیز می توان از میکرودرم استفاده کرد.


بعد از انجام میکرودرم ابریژن، تا حدامکان زیر نور آفتاب قرار نگیرید و در صورت نیاز از کرم ضدآفتاب به میزان کافی استفاده کنید

تاریخ ارسال : 2 بهمن 1398امتیاز دهی به مطلب

    0 نظر

    بیان نظر