مطالب و اخبار

لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک

بافت چربی در بدن به دو قسمت چربی زیر پوستی و چربی احشایی تقسیم بندی می شود. چربی احشایی در واقع چربی اطراف ارگان های داخلی بدن مثل کبد ، طحال و روده ها می باشد و در مردان قسمت عمده چربی بدن در این قسمت است . چربی زیر پوستی در زیر پوست قرار گرفته و در خانم ها عمده چربی ذخیره شده در بدن را تشکیل می دهد و بدلیل سطحی بودن این لایه دسترسی به آن راحت تر می باشد.

روش های  لیپوماتیک در شیراز به منظور خارج کردن  لایه چربی زیر پوستی طراحی شده اند و تاثیری بر روی چربی احشایی ندارند .روش های مختلفی بصورت آزمون و خطا برای این منظور ابداع شده اند از قبیل لیپوساکشن دستی، لیزر لیپولیز ، بادی جت، الترازد و لیپوماتیک  که در اینجا به اختصار به آنها اشاره می شود.

 ابتدایی ترین روش خارج کردن چربی از بدن روش دستی لیپوساکشن بود، در این روش با کانولا و ساکشن و ایجاد فشار منفی بافت چربی از بدن خارج می شد  که بدلیل زمان بر بودن و کنده شدن بافت چربی از بدن و خسته شدن دست جراح و ایجاد عوارض جانبی ، طرفداران خود را از دست داد.

دستگاه بادی جت با استفاده از  فشار آب بافت چربی را از بین برده و سپس چربی از بدن خارج می شد که بدلیل عوارض جانبی این روش نیز منسوخ شد. سپس روش لیزر لیپولیز معرفی شد که بافت چربی با استفاده از امواج لیزر ذوب شده و سپس از بدن خارج می شد. این روش به نسبت روش دستی لیپوساکشن موثر و سریع تر بود ولی بدلیل اینکه امواج لیزر در یک خط راست حرکت می کنند و اشعه لیزر از نوک پروب خارج می شود فقط در مسیر عبور لوله  پروب بافت چربی از بین می رفت و در نقاط اطراف آن چربی های اضافه باقی می ماند و نتیجه نهایی غیر هموار شدن و نا همگون شدن بافت چربی می شد. بعلاوه با نزدیک شدن اتفاقی نوک پروب به سطح پوست احتمال سوختن و آسیب دیدن پوست وجود داشت که در نتیجه تمایل پزشکان به استفاده از این روش به تدریج کاهش یافت.

دستگاه لیپوماتیک

امروزه برای پیکرتراشی لاغری دستگاههای هوشمند و کم عارضه تری طراحی شده اند که خطرات لیزر نداشته ولی در عین حال سرعت و ایمنی بالایی دارند. دستگاه لیپوماتیک یک برند اروپایی است که در کشور بلژیک طراحی و ساخته می شود. در این دستگاه با ایجاد ارتعاش در سه بعد و تولید امواج مادون صوت بافت چربی امولسیفه شده و بطور همزمان از بدن خارج می شود.

نسب حسگر های حساس بر روی نوک پروب دستگاه موجب ایمنی بیشتر آن شده است. بعنوان مثال در صورت خروج اتفاقی پروب از بافت چربی بطور خودکار موتور دستگاه از کار افتاده و در نتیجه بافت های اطراف بافت چربی که دانسیته متفاوتی با چربی دارند آسیب نمی بینند. بدلیل عدم تولید گرما کار در نزدیکی سطح پوست مقدور است و این به هموار شدن و صاف شدن بیشتر سطح پوست منجر می شود.

متخصصان ما در کلینیک پالت خدمات تخصصی لیپوماتیک در شیراز را به صورت تخصصی انجام میدهند.

تاریخ ارسال : 2 بهمن 1398امتیاز دهی به مطلب

    0 نظر

    بیان نظر