مطالب و اخبار

درمان کک و مک و خال صورت و بدن با لیزر

درمان کک و مک و خال صورت و بدن با لیزر

درمان کک و مک و خال صورت و بدن با لیزر

کک و مک چیست؟

لکه های قهوه ای روی پوست صورت و بدن یعنی اختلالی بزرگ در زیبایی و جذابیت.

کک و مک به خاطر نقص در بعضی سلول‌های پوستی رنگدانه‌ای به نام ملانین ایجاد می‌شود. کک و مک ممکن است ناشی از ناراحتی‌های داخلی باشد اما به طور کلی با موی قرمز و حساسیت در برابر نور خورشید ارتباط دارد و بهترین راه پیشگیری آن محافظت پوست در برابر نور خورشید با استفاده از ضد آفتاب است.

مشاوره در خصوص درمان کک و مک صورت و بدن

تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا روش لیزر برای درمان شما مناسب است یا خیر، به عوامل متعددی بستگی دارد.اگر کک و مک‌های پوستی شما بسیار زیاد و شدید باشد، روش لیزر یک گزینه بسیار عالی برای درمان لکه‌های ناخوشایند کک و مک در پوست شما خواهد بود.

مزایای رفع کک و مک با لیزر

- عمل رفع کک و مک با لیزر یک عمل نسبتا ارزان و کم هزینه است.

- علاوه بر آن، نرخ موفقیت این روش در درمان کک و مک به طور قابل توجهی بیشتر از سایر درمان‌ها می‌باشد. در واقع در اغلب افرادی که از این روش استفاده می‌کنند، خال‌های پوستی ناخواسته، به طور کامل برطرف می‌شود.

- از مزایای دیگر این روش می‌توان به بدون درد بودن آن اشاره کرد،در واقع درد و ناراحتی ناشی از عمل رفع کک و مک با لیزر به قدری محدود است که بسیاری از پزشکان قبل از این عمل از هیچ گونه عامل بی‌حسي برای بیمار استفاده نمی‌کنند.

- مراقبت‌های بعد از عمل هم در این روش نسبتا ساده و راحت است. در نواحی مورد عمل ممکن است کمی حالت پوسته پوسته ایجاد شود که معمولاً بعد از مدت کوتاهی می‌افتد و علائم آن برطرف می‌شود.

روش رفع کک و مک با لیزر

با ابداع روش لیزر می‌توان لکه‌های بسیار ریز به اندازه سر سوزن را نیز درمان کرد. روش‌های دیگری که برای رفع کک و مک استفاده می‌شود شامل لایه‌برداری پوست با لیزر، رتین A و لایه‌برداری با مواد شیمیایی می‌باشد. عیب بزرگی که روش لایه‌برداری با لیزر دارد، آن است که بهبودی بعد از این عمل معمولاً مدت زیادی طول می‌کشد و شرایط سختی دارد، بنابراین تنها هنگامی از این روش استفاده می‌شود که آسیب‌دیدگی پوست از نور خورشید خیلی شدید باشد و یا بیمار بخواهد چروک‌ها و خطوط روی پوست را نیز همراه با درمان لک صورت برطرف کند.

مراقبت های بعد از از بین بردن کک مک با لیزر

شما باید پس از انجام هر روش لیزردرمانی کرم ضد آفتاب مصرف کنید و برای جلوگیری از آسیب دیدگی های بیشتر به پوست از پوست خود  در برابر خورشید محافظت کنید. همچنین می توانید روزی یک قرص  ویتامین سی 1000 میلی گرمی مصرف کنید که باعث کم رنگ شدن رنگدانه می شود. همچنین می توانید از مواد سفید کننده موضعی برای تسریع در فرآیند کم رنگ شدن و همچنین حفظ رنگ پوست پس از برطرف شدن کک و مک ها استفاده کنید.


علت ایجاد خال صورت و بدن

محققان معتقدند که تعداد خال‌ها در بدن افراد توسط ژنتیک تعیین می‌شود. با این حال هیچ‌کس مطمئن نیست که چه عاملی باعث بروز و ظهور آن‌ها می‌شود. علاوه بر این هیچ روش شناخته‌شده‌ای برای جلوگیری از ظهور خال‌ها وجود ندارد، با این حال بسیاری بر این باورند که قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث گسترش خال‌ها می‌شود.

درمان خال صورت و بدن با لیزر در کلینیک پالت شیراز

روش لیزر خال صورت و بدن

به منظور از بین بردن خال ، لیزر عروق خونی را می‌بندد و بافتی که از بین رفته است را تبخیر می‌کند؛ بنابراین نیازی به بریدن پوست یا استفاده از بخیه نیست. علاوه بر این در روش لیزر احتمال باقی ماندن جای زخم خیلی کمتر از روش‌های دیگر است.

برای برداشتن کامل خال به چندین جلسه لیزردرمانی نیاز است. پوست جدید زیر خال بسیار حساس و ملتهب است. قرار گرفتن ان در معرض خورشید بسیار مضر مخصوصا در این مرحله بسیار مضر است. شما در این مرحله باید از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. در صورتی که این کار برای شما امکان پذیر نیست، مطمئن شوید که حداقل به مدت یک ماه و نیم پس از برداشن خال از کرم ضد آفتاب استفاده می کنید.

مزایای درمان خال با لیزر

این عمل معمولا بی خطر و ایمن است و احتمال ایجاد زخم و جراحت به خاطر آن حداقل است.

مزیت اصلی عمل جراحی برداشتن خال با لیزر در این است که این روش درمانی غیر تهاجمی است. به خاطر این که در این روش نیاز به ایجاد شکاف یا سوزاندن پوست نیست، خطر ایجاد عفونت در روش برداشتن خال با لیزر به شدت کاهش پیدا می کند. 

خال‌ها معمولا بعد از درمان، رشد مجدد ندارند.

تاریخ ارسال : 2 بهمن 1398امتیاز دهی به مطلب

    0 نظر

    بیان نظر