مطالب و اخبار

تزریق ژل و فیلر

تزریق ژل و فیلر

تزریق ژل و فیلر

انواع

امروزه سه نوع مختلف پر کننده های پوستی برای سفت کردن پوست صورت افراد متقاضی مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتست از پر کننده های موقت و نیمه ماندگار. پر کننده ها و ژل های مبتنی بر اسید هیالورونیک نتایج موقتی دارند، در حالی که تزریق فیلر در صورت با سایر  پر کننده ها می توانند نتایج طولانی تری به همراه داشته باشند.

جدیدترین نسل ژل‌ها عمدتا از ژل هیالورونیک اسید یعنی قندی تشکیل می‌شود که به طور طبیعی در پوست وجود دارد. ژل هیالورونیک اسید در غلظت‌های مختلف و برای اهداف گوناگون به کار برده می‌شود. غلظت بیشتر برای لیفت و ایجاد ساختار مانند عمل‌های گونه‌گذاری و چاق کردن گونه کاربرد دارد، حال آن که از غلظت‌های پایین‌تر برای تزریق در لب استفاده می‌شود تا حرکت طبیعی لب را مختل نکند. تزریق ژل به صورت درمانی دائمی نیست و ماندگاری اثر آن بسته به کیفیت ماده تزریقی و ناحیه تزریق 18 تا 24 ماه است.

تزریق ژل در کلینیک پالت شیراز

تزریق ژل در کدام ناحیه برای شما مناسب است؟

کلاژن و خاصیت کشسانی پوست به موازات افزایش سن کمتر می‌شود. نازک‌تر شدن پوست و پدیدار شدن خطوط و چروک‌های ناخوشایند نتیجه‌ی این فرایند طبیعی است. فیلرهای (پرکننده‌ها یا ژل‌های) بافت نرم با پایه هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بافت‌ها و پوست بدن وجود دارد، اما میزان تولید آنها با بالا رفتن سن کاهش می‌یابد. با تزریق پرکننده های پوستی به صورت، دکتر بهبهانی در کلینیک تخصصی خود حجم از دست رفته صورت را جبران کرده و شادابی و جوانی را به چهره باز میگردانند.

در هر جلسه درمان به روش تزریق لب موارد زیر توسط دکتر بهبهانی بررسی می گردد:

 1. ناحیه تزریق مشخص می شود.
 2. پر کننده های پوستی به بیمار تزریق شده و بلافاصله پس از آن از بسته یخ بر روی محل تزریق استفاده می شود.

استفاده از مواد معدنی مناسب باعث می شود ظاهر صورت بیمار کامل شده و امکان بازگشت بیمار به فعالیت های عادی روزمره فراهم می شود.

تزریق ژل بیشترین کاربرد را در چین‌های خنده یا نازولبیال (خطوط کشیده شده از کنار بینی تا گوشه دهان)، خطوط اندوه یا ماریونت و چروک دور لب (خطوط سیگار) دارد تا حجم از دست رفته جبران شود و چهره خوش‌تراش‌تر و زیباتر شود. از ژل برای پوشاندن برآمدگی‌ها و قوز روی بینی، عمل غیرجراحی زیبایی بینی، لیفت ابرو، رفع لاغری گونه‌ها و بخش میانی صورت، برجسته کردن گونه‌ها و زیباسازی چانه نیز بهره گرفته می‌شود. ماندگاری اثر ژل‌های بافت نرم اسید هیالورونیک به طور متوسط 18 تا 24 ماه است و بخش اعظم تاثیر آن 18 ماه باقی می‌ماند. البته این اعداد متغیر است و به عامل‌های متعددی از قبیل موارد زیر بستگی دارد:

 1.  نوع ژل تزریقی
 2.  ناحیه تزریق شده
 3.  عامل‌های سبک زندگی، برای مثال سیگار کشیدن و حمام آفتاب گرفتن
 4.  سن بیمار و کیفیت پوست

تزریق ژل در کلینیک پالت شیراز

تزریق ژل کلینیک پالت توسط دکتر بهبهانی به منظور حجیم کردن لب، گونه، رفع خط اخم و خنده و بر طرف کردن چین و چروک های اطراف چشم انجام می شود. در این روش بر خلاف روش های جراحی دوره ریکاوری بسیار کوتاه بوده، عوارض جانبی مانند عفونت و چسبندگی ناشی از عمل را ندارد و در صورتی که بیمار تمایل داشته باشد نتایج حاصله را تغییر دهید بر خلاف روش جراحی که رفع نتایج، نیاز به جراحی مجدد دارد، در روش تزریق ژل رفع نتایج و بازگشت به حالت اولیه تنها نیازمند چندماه صبر وحوصله، بدون هیچ عوارض جانبی می باشد.

تاریخ ارسال : 2 بهمن 1398امتیاز دهی به مطلب

  0 نظر

  بیان نظر