مطالب و اخبار

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی

جاي نگراني نيست اگر:

  • صورت شما لاغر ، استخوانی و کشیده است
  • گونه نداريد
  •  لاغري و افتادگي صورت دراثر كاهش وزن داريد
  • از گودی و تیرگی زیر چشم  ناراحت هستيد
  • باافزايش سن ،افتادگی صورت ، لاغری و خطوط عمیق لبخند،از جذابيت صورت شما كم كرده

راه حل بسیار مناسب و ایده آل در این موارد تزريق چربی است. 

كاربرد تزريق چربي در صورت

با تزریق چربی در ناحیه ی گونه ،در صورت لزوم زیر چشم و درهر ناحیه ی دیگر مورد نیاز چهره حالت جذابتری پیدا می کند.یکی دیگر از موارد تزریق چربی، جوانسازی در افرادی است که بدلیل افزایش سن یا رژیمهای لاغری دچار افتادگی صورت یا عمیق شدن خطوط صورت شده اند. با افزایش سن چربی گونه ها حالت تحلیل رفته پیدا کرده وبرجستگی گونه از حالت یک تحدب یکنواخت به یک تحدب و تقعر در کنار هم تبدیل می شود.

تزریق چربی زیر چشم

یکی از روش های زیبایی تزریق چربی به زیر چشم است.برای تزریق چربی به زیر چشم لازم است بافت های چربی از بخش هایی همچون پهلو ، ران ، شکم و . . . که دارای لایه زائد چربی هستند گرفته شود و پس از فرآیند آماده سازی ، آنها را در بخش های فرو رفته اطراف چشم تزریق به روش علمی و اصولی نمود . هرگونه کم کاری و عدم ظرافت در این روش موجب بروز ضایعات جبران ناپذیری خواهد شد پس توصیه می شود برای کسب نتیجه ایده آل به کلینیک پالت مراجعه نمایید . در برخی اشخاص حالت آتروفی رخ می دهد به این معنا که بخش هایی از صورت که بافت نرمی دارند ، کوچک تر از سمت دیگر می شوند که به این ترتیب غیر قرینگی ناشایستی رخ خواهد داد . در چنین وضعیتی می توان از روش درمانی تزریق چربی برای رفع مشکل استفاده نمود . روش تزریق چربی به زیر چشم برای اشخاصی که در اثر بالا رفتن سن لایه های چربی مفیدشان تحلیل رفته بسیار مناسب است . همچنین اشخاصی که به صورت مادرزادی یا وراثتی دچار گودی چشم هستند ، بهترین گزینه برای این عمل می باشند .

اخیرا برای افزایش ماندگاری و پایداری چربی های الحاقی در ناحیه زیرین چشم از روش پی آر پی نیز کمک می گیرند . به این ترتیب که از پلاکت خود فرد برای تزریق چربی کمک گرفته شده تا نتیجه عمل بهتر شود .

جوانسازی صورت با تزریق چربی

راهکار جوانسازی صورت با تزریق چربی ، فرآیندی است سه مرحله ای . به این ترتیب که ابتدا بافت های چربی مورد نیاز با حجم مشخصی از ناحیه دارای چربی بدن بیمار برداشت می شود در مرحله دوم چربی برداشته شده تصفیه می شود تا آماده تزریق به بخش دیگر باشد و در مرحله سوم سلول های چربی به نقاط هدف تزریق خواهند شد. با استفاده از این تکنیک می توان چروک های صورت و خطوط عمیق پوستی را برطرف نمود . جوانسازی صورت و تغییرات ایجاد شده بلافاصله پس از انجام عمل قابل مشاهده و مقایسه است . این متد برای رفع خطوط دور چشم ، لب ، گونه و پیشانی بسیار رایج بوده و در دسته راهکارهای زیبایی و جوانسازی پرطرفدار جای می گیرد.

چگونگی درمان با تزریق چربی

روش درمانی به این ترتیب است که بخش های گیرنده چربی با ماژیک مخصوصی علامت گذاری می شوند و برای حجم اندازه چربی های مناسب هر قسمت برنامه ریزی می شود پس از آن نواحی درگیر با عمل بی حسی موضعی می گیرند ؛ در این روش نیازی به بیهوشی عمومی نیست از ین رو این روش در دسته جراحی های سبک و راحت است . در هنگام انجام جراحی ، بیمار هوشیار بوده و لازم است با پزشک همکاری لازم را داشته باشد . لازم به ذکر است که میزان ماده بیحسی وابسته به حجم چربی های استخراجی و تزریقی است یعنی اگر حجم زیادی از چربی مورد نیاز باشد ، برای لیپوساکشن آنها ، نیاز به استعمال داروی بی حسی بیشتری است در این باره اتخاذ تصمیم و انتخاب بهترین راهکار به عهده دکتر بهبهانی است . در کل درد روش جوانسازی صورت با تزریق چربی باید به کمترین میزان تقلیل یابد . نکته مهم دیگر در این باره ظرافت و تجربه جراح است تا بهترین نتایج جراحی حاصل شود و ظاهر صورت ایده آل و بدون ایراد شود .

در پایان

حال برای از بین بردن چین و چروک های صورت و همچنین برجسته کردن برخی از نقاط بدن می توان از روش تزریق چربی استفاده کرد . معمولا تزریق چربی برای موارد زیر استفاده می شود.

از بین بردن چین و چروک های صورت مانند خط اخم و خط خنده و از بین بردن گودی زیر چشم
برجسته کردن نقاطی مانند لب و گونه
حجم دهی به باسن و سینه که می تواند جایگزینی برای  روش های پروتز سینه و پروتز باسن باشد
از بین بردن چروک های دست
برای انجام عمل تزریق چربی ، چربی ها از بدن خود فرد گرفته می شود که در واقع  خارج شدن چربی ها به روش لیپوساکشن انجام می گیرد زیرا در این روش به هیچ عنوان به چربی ها آسیبی وارد نمی شود و دستگاه لیپوماتیک تنها با حرکات  لرزشی و با استفاده از امواج اینفراسونیک بافت چربی را جدا می کند و به صورت مایع آنها را با دستگاه مکش بیرون می آورد. در روش های دیگر چون از حرارت استفاده می شد چربی ها دوباره قابل استفاده نبودند.

این روش می توانند در یک جلسه و در همان روزی که فرد لیپوماتیک انجام می دهد صورت بگیرد و یا اینکه با هماهنگی پزشک چربی ها  در مکان های مخصوص نگه داری می شوند و هر گاه  که فرد آمادگی لازم را پیدا کرد در روزی دیگر برای جوانسازی به روش تزریق چربی اقدام می کند .

 

تاریخ ارسال : 2 بهمن 1398امتیاز دهی به مطلب

    0 نظر

    بیان نظر