مطالب و اخبار

از بین بردن موهای زائد

از بین بردن موهای زائد

از بین بردن موهای زائد

از بین بردن موهای زائد با لیزر

از بین بردن و رفع موهای زائد ، برای زنانی که مجبورند موهای قسمتی از بدن خود را بتراشند یا موم بزنند یا بردارند بسیار کارآمد و مناسب است. اینگونه افراد بسیار شاکی هستند ولی همچنان مدت زمان زیادی با موهای پشت لب و موهای خط بیکینی و موهای زیاد خود مبارزه میکنند بدون انکه استفاده از لیزر را برای این درمان موهای زائد بدن در نظر بگیرند.

شما می توانید از روش لیزر موهای زائد استفاده کنید در صورتی که مجبور به اصلاح موهای صورت خود هستید یا با مشکلات تکراری همچون آسیب دیدن با تیغ اصلاح به ویژه در منطقه خط بیکینی و بالای ران خود روبرو هستید یا مجبور هستید برای کنترل کردن موهای پای خود در هفته 2 تا 3 بار موهای خود را بتراشید.

لیزر موهای زائد بدن بیشتر برای برداشتن موهای صورت، زیر بغل و خط بیکینی و پاها وساعد ها استفاده می شود. برای از بین بردن موهای زائد، راه ها و روش های متفاوتی وجود دارد اما لیزر بهترین آن است.

افراد مناسب برای انجام لیزر موهای زائد

به طور کلی درمان با لیزر برای افراد با پوست روشن و موی تیره به جلسات کمی نیاز دارد، پس توجه داشته باشید اگر هم قصد انجام لیزر و هم برنزه کردن را دارید، ابتدا لیزر را انجام دهید و سپس برای برنزه شدن اقدام نمایید. اما به طور کلی لیزر برای درمان بیشتر افراد با رنگ پوست‌های مختلف و حتی درمان موهای قهوه‌ای روشن نیز استفاده می‎شود. گفتنی است موهایی که به طور طبیعی به رنگ زرد، قرمز روشن یا سفید هستند رنگدانه کمی در ریشه خود دارند، به همین دلیل نمی‌توان این موها را با هیچ نوع لیزری به طور کامل از بین برد.
استفاده از لیزر برای کودکان نیز مناسب است. در مواردی مثل خال مادرزادی مودار و یا پرمویی می‎توان با لیزر موهای زائد را از بین برد. اما برای انجام لیزر در کودکان، باید حداقل 12 سال سن داشته باشند تا شیوه درمان را متوجه شده و همکاری کنند.

ز بین بردن و رفع موهای زائد با لیزر

تعداد جلسات درمان

بیشتر بیماران و از سه تا هفت جلسه درمانی رفع موهای زائد بسیاری از زنان و مردان می گویند انتظارات آن ها برآورده شده است و الگوی رویش موهایشان بسیار کمتر شده است. در بعضی از مناطق علاوه بر کاهش تعداد موها ،موها بسیار ریز و کمرنگ شده اند. هیچ کلینیک لیزر مو نمی تواند ادعا کند که همه موهای زائد را به طور دائمی ریشه کن می کند.

اقدامات قبل از لیزر

از برنزه کردن خودتان تا 2 هفته قبل از لیزر درمانی بپرهیزید زیرا باعث اختلال در تنظیمات لیزر می شود و شایعترین علت تاول بعد از لیزرکردن موها است.

حداقل تا دوهفته قبل از لیزر درمانی ازهیچ یک از روش های برداشت مو ، الکترولیز ، سفید کردن و دپلاریزه کردن استفاده نکنید برای عمل موثرتر موها باید آماده باشند ،کوتاه و نتراشیده باشند و به رنگ طبیعی خودشان باشند.

برای اپیلاسیون مراکز متفاوتی وجود دارند ، کلینیک تخصصی پالت مراکز مورد اعتماد خود را به شما معرفی می کند.

تراشیدن چند روز قبل از درمان کمک بیشتری برای روند درمان خواهد کرد.

قبل از عمل هیچگونه آرایش و لوسیون بر روی پوست شما نباید وجود داشته باشد.

اگراستفاده از آنتی بیوتیک و یا هر داروی جدید آغاز کرده اید، قبل از شروع جلسه رفع موهای زائد حتما این موضوع را با تیم تخصصی کلینیک پالت و دکتر بهبهانی در میان بگذارید.

موارد منع انجام لیزر

در موارد زیر استفاده از لیزر به منظور از بین بردن موهای زائد توصیه نمی شود:

  • اگر شما اختلالات هورمونی مانند قاعدگی های نامنظم و یا تخمدان پلی کیستیک دارید.
  • اگر موهای شما بلوند یا سفید است
  • اگر برای شما سخت است که در ابتدا بتوانید 5 یا 6 جلسه در ماه قرار ملاقات تنظیم کنید.
  • اگر نمی توانید جلوی برنزه کردن خود را بگیرید.

تاریخ ارسال : 2 بهمن 1398امتیاز دهی به مطلب

    0 نظر

    بیان نظر