لیپوماتیک در شیراز

دکتر جواد روشندل بهبهانی فوق تخصص جراحی زیبایی

لاغری موضعی و لیپوماتیک در شیراز

لیپوماتیک در شیراز روش سنتی انجام لیپوساکشن را ارتقاء داده و باعث می شود رضایت و ایمنی بیمار را در تمامی مدت درمان به حداکثر برسد . در حین عمل لیپوماتیک سلول های چربی برای اولین بار از طریق یک وسیله به نام کانول و حرکت های ارتعاشی آن شکسته می شوند و سپس چربی به آرامی از بدن بیرون کشیده می شود.

لیپوماتیک یا پیکرتراشی برای بهبود وضعیت ظاهری و سایز بیمار است، نه کاهش وزن.با این حال، اعتماد به نفس افرادی که لیپوماتیک می کنند، با بهبود ظاهر بدنی آن ها را به سمت داشتن رژیم غذایی مناسب و فعالیت های بدنی کافی بکشاند و در نهایت، باعث کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل شود.


لیپوماتیک چیست؟

دستگاه لیپوماتیک یک برند اروپایی است که در کشور بلژیک طراحی و ساخته می شود. در این دستگاه با ایجاد ارتعاش در سه بعد و تولید امواج مادون صوت بافت چربی امولسیفه شده و بطور همزمان از بدن خارج می شود. نسب حسگر های حساس بر روی نوک پروب دستگاه موجب ایمنی بیشتر آن شده است.

کانول متصل به دستگاه لیپوماتیک دارای چرخش 360 درجه ای می باشد که بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ها سلول های چربی را تحریک می کند.دستگاه لیپوماتیک که با یک موتور پنوماتیک که با هوای فشرده کار می کند ، کانول را با حرکات سه گانه نوسان ، چرخس و ارتعاش تکان می دهد.در نتیجه این حرکات یه مسیر سیلیکونی ایجاد می شود که دارای 600 ارتعاش در دقیقه می باشد که به امولسیون بافت کمک می کند.

اصل امولسیون همان طور که در ابتدای مقاله خواندید به بافت چربی کمک می کند تا بدون آسیب رساندن به بافت های دیگر مانند عضلات ، اعصاب و رگ های خونی از بدن خارج و برطرف شوند.

مزایای لیپوماتیک در شیراز

مهمترین ویژگی این روش استفاده از فرکانس‌های پایین ارتعاشی (به ویژه نسبت به تکنیک اولتراسوند) می‌باشد که این خاصیت مزایای متعددی از جمله خونریزی کمتر، بهبود سریع‌تر، دوران نقاهت کوتاهتر، نتایج موثرتر درمانی و مهم‌تر از همه جلوگیری از خطر سوختگی پوست را شامل می‌شود.

 • نسب به روش های دیگر بدون خطر ، راحت و تاثیر گذار تر است.
 • اگر وسیله کانول با بافت های غیر چربی برخورد کند ، فورا سیستم امنیتی دستور توقف عمل را صادر می کند.
 • درد بسیار کم و گاهی بدون درد همراه است تا جایی که در عامیانه غلغلک نامیده می شود.
 • جمع شدن بهتر پوست (معمولا به جراحی جهت برداشتن پوست نیازی نیست)
 • بهبودی سریع و ریکاوری کوتاه تر
 • ارزان تر

نمونه عمل های لیپوماتیک و تزریق چربی

چرا نباید از لیپوساکشن استفاده کرد؟

لیپوساکشن یک عمل زیبایی و درمان لاغری است که از سال 1982 شناخته شده است و در این روش مناطق کوچک چربی با مکش از بدن خارج می شوند.که با توجه به ناحیه درمان 1 الی 3 ساعت طول می کشد که معمولا دوره ریکاوری یا همان بهبودی تا دو هفته طول می کشد.

لیپوساکشن به دلیل روش های جدید تنکنولوژی دیگر مورد استفاده در هیچ کلینیک تخصصی زیبایی استفاده نمی شود، در واقع یک روش منسوخ شده می باشد.که در این روش قدیمی عوارضی ناشی از ترومبوز عمقی رگ ها، سوراخ شدن اعضای بدن ، خونریزی و عفونت است.با توجه به ماهیت تهاجمی این عمل بدن بیمار ممکن است درد زیادی را تجربه و تحمل کند.

چرا باید از لیپوماتیک استفاده کرد؟

اگر شما به دنبال پایین آوردن قند خون ، و لاغری موضعی با هزینه کم و بدون عوارض ودرد هستید لیپوماتیک بهترین گزینه است.لیپوماتیک یک روش نوین در جراحی زیبایی می باشد که تمامی مزایای لیپوساکشن را بدون عوارض آن فراهم می کند.

لیپوماتیک یک فرایند سریع و بسیار بدون درد و لطیف تر است که با استفاده ار هوای فشرده با یک کانول (همان لوله نازک که به داخل بافت بدن وارد می شود.) که 360درجه چرخش می کند، تیم تخصصی کلینیک پالت با هدایت دکتر جواد روشندل بهبهانی در تمام مدت عمل جراحی بدون دخالت نیروی فیزیکی به آرامی و با دقت فراوان انجام می دهند.

افراد مناسب برای جراحی لیپوماتیک

بیمارانی که دارای یکی از گزینه های زیر هستند می توانند عمل لیپوماتیک را بعد از مشاوره با دکتر جواد روشندل بهبهانی و تیم تخصصی پالت کلینیک انجام دهند:

 • اگر شما به نسبت وزن طبیعی دارای اضافه وزن هستید می توانید برای داشتن اندام مناسب از لیپوماتیک استفاده کنید.
 • اگر شما وقت یا توانایی ورزش کردن ندارید و دارای قند خون به نسبت بالایی هستید.
 • اگر شما جز بیمارانی هستید که دارای اضافه چربی در یک ناحیه خاص هستید.
 • اگر در نواحی شکم ، بازوها ، ران ها ، پشت پا و باسن چربی اضافه تجمع کرده باشد.
 • اگر شما از نظر ژنیتیک در مقابل رژیم های غذایی و ورزش بدن انعطاف پذیری ندارید.

پس شما شخص مناسب عمل لیپوماتیک هستید.

مشاهده نتایج و بهبودی بعد از عمل

بیماران می توانند نتایج عمل را فورا ببینند ، از دست دادن چربی نهایی حدود 3 ماه طول می کشد.برخلاف لیپوساکشن که نیازمند بستری شدن در یک شب و 2 هفته بهبودی و ریکاوری نیاز است ، در لیپوماتیک شما بلافاصله می توانید به فعالیت های روزمره خود ادامه بدهید.سوزش ، کبودی و تورم پوست به طور قابل توجهی کاهش می یابد.از بین رفتن سلول ها و سفت شدن پوست ها به مدت 1 الی 6 ماه طول خواهد کشید.

چه کارهایی باید قبل از عمل لیپوماتیک در شیراز انجام داد ؟

بیمارانی که داری چاقی بیش از حد هستند باید BMI  یا شاخص توده ی بدنی شان مورد بررسی کلینیک پالت قرار بگیرند و بعد از کاهش میزان مشخصی از وزن خود این جراحی را انجام دهند.
اگر جز بیمارانی هستید که مشروبات الکلی و سیگار مصرف می کنند باید حداقل دو هفته قبل از جراحی به طور جدی از استعمال و نوشیدن آن ها پرهیز کنید.
آسپیرین و نمونه های آن ها باعث رقیق شدن خون شما می شود که حداقل دوروز قبل از عمل باید از مصرف خودداری کنید.درصورت مصرف هرگونه دارو قبل از عمل و در جلسات مشاوره تیم دکتر جواد روشندل بهبهانی را از آن مطلع سازید.
در روزهای قبل از عمل لیپوماتیک از خوردن ویتامین های نظیر E خودداری کنید.
طبق معمول در روز عمل بیمار باید حتما ناشتا باشد و 12 ساعت قبل از عمل از خوردن غذا خودداری کنید.

اقدامات لازم و ضروری بعد از عمل لیپوماتیک در شیراز

 • بعد از عمل حتما از نوشیدن آب و آبمیوه های طبیعی به مقدار کافی بنوشید تا از اتلاف آب بدن تان جلوگیری کنید.به مدت یک هفته از مشروبات الکی جدا خودداری فرمایید.
 • چندین ساعت بعد از عمل لیپوماتیک می توانید با همراهی نزدیکانتان به مدت کوتاهی پیاده روی کنید.
 • برای جلوگیری از شل شدن پوست و بد فرم شدن آن به مدت چند روز از نشستن طولانی اجتناب کنید و در صورت امکان دراز بکشید.
 • به مدت یک هفته برای جلوگیری از افتادگی پوست شکم با مشاوره دکتر و تیم تخصصی از گن استفاده کنید.

آیا لیپوماتیک در شیراز مطمئن و تایید شده است؟

کلینیک فوق تخصصی پالت - لیپوماتیک در شیرازلیپوماتیک به عنوان یک دستگاه مورد تایید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و یک سیستم قابل اطمینان که با خیال راحت و به طور مداوم و موثر اجازه می دهد تا با دقت بالایی چربی های اضافی در تمام بدن را از بین ببرد.هماهنطور که در قبل گفتیم در لیپوماتیک به وسیله حرکات ارتعاشی کانولا امولسیون می شود و سپس به صورت دقیق پیکرتراشی بدن انجام می شود.

در لیپوماتیک برخلاف ساکشن سنتی که مشکل ایمنی و عوارض و درد شدید را به همراه داشت ، از بافت های دیگر بدن هم محافظت می کند.در نتیجه با 600 ارتعاش در دقیقه به طور موثری چربی اضافی را جذب و نتایج مطلوبی از جمله : پوست نرم تر ، ضربات کم و کم شدن کبودی را به همراه دارد.

شماره تماس: 09120243374

آدرس کلینیک پالت شیراز : معالی آباد ، روبروی خیابان دوستان ، ورودی سوم گلدشت ، ساختمان فدک ، طبقه دوم ، واحد 3

نظرات کاربران

8 نظر
به این مطلب رای دهید :
  56 رای